PEDAGOG SZKOLNY

mgr Wioletta Lewandowska
pedagog szkolny

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

Zakres zadań pedagoga szkolnego:

1. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń w szkole.
  2. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy
  3. psychologiczno - pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  4. Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki.
  5. Omawianie wyników badań psychologiczno - pedagogicznych z wychowawcami, ustalenie metod postępowania.
  6. Wspieranie działań opiekuńczych i wychowawczych, wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki.
  7. Działania na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
  8. Bieżąca analiza sytuacji wychowawczej w szkole oraz systematyczne przekazywanie informacji na ten temat Radzie Pedagogicznej.
  9. Opieka nad uczniami sprawiającymi szczególne problemy wychowawcze.
  10. Stała współpraca z wychowawcami klas.
  11. Dbałość o realizację obowiązku szkolnego przez uczniów.
  12. Współpraca z pielęgniarką szkolną.
  13. Udział w szkoleniach pedagogów i psychologów.
  14. Zorganizowanie warsztatów i pogadanek dla uczniów w zakresie profilaktyki i wychowania.
  15. Pedagog współpracuje również z Powiatową Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, sadem, kuratorami, pełnomocnikiem ds. nieletnich, podmiotami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.
  16. Indywidualna praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  17. Konsultacje pedagogiczne dla uczniów i rodziców.