REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWYCH POFRĘCZNIKÓW

I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Szkolna Biblioteka

miejsce dobre dla każdego!

Nie lubisz czytać?
Nudzi Cię to?
Szkoda Ci czasu?
Denerwują Cię „pasjonaci książek”?
Masz rację— czytanie nie wszystkim sprawia radość, czasami jest nudne, pochłania cenny czas!
Ale czy wiesz, że „pasjonaci książek”: robią mniej błędów ortograficznych, nie wiedzą co to nuda, ich wypowiedzi są barwne i bogate, a nie proste i lakoniczne, świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem krzyżówek, łamigłówek i testów, łatwiej nawiązują kontakty z ludźmi.

Zdobywasz wiedzę i umiejętności? - wykorzystaj zbiory naszej biblioteki!

Biblioteka — to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, czy korzysta z komputera. Organizowane są też liczne konkursy czytelnicze, ortograficzne, plastyczne, recytatorskie. Działa też Koło Przyjaciół Biblioteki, do którego możesz należeć i Ty !!! Zapraszamy już dziś!

Doładuj wyobraźnię !

Pali Ci się niekiedy „żaróweczka” w głowie? Masz może fajny pomysł i nie za bardzo wiesz co z tym zrobić? Przyjdź do nas, może wspólnie coś wymyślimy? Postaramy się rozwinąć Twoją wyobraźnię, doradzimy z jakich źródeł informacji możesz skorzystać i w jaki sposób zrealizować swój pomysł! Weź udział w naszych imprezach i zabawach bibliotecznych typu: „Andrzejki”, Mikołajki”, „Pasowanie na Czytelnika”,  spotkania autorskie, itp..

Internet— też dobra rzecz !!!

W dobie szybkiego rozwoju cywilizacji— nie sposób ignorować istnienia takich pomocy dydaktycznych, jak komputer czy Internet. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom w naszej szkole działa również Szkolne Centrum Informacji, z którego można korzystać bez ograniczeń , w dodatku za darmo! Zgodnie z regulaminem— pierwszeństwo  w korzystaniu  z Internetu mają osoby wyszukujące konkretnej informacji na dany temat. Ale dostępne są też internetowe gry i zabawy dla naszych czytelników.

Darmowe podręczniki!

Ministerstwo Edukacji Narodowej zakupiło dla uczniów podręczniki, które biblioteki szkolne udostępniają za darmo. I tak, oto w roku szkolnym 2016/2017 z przywileju tego skorzystali uczniowie kl.  I - III szkoły podstawowej,  kl. IV - V szkoły podstawowej oraz kl. I - II gimnazjum.

Godziny pracy Biblioteki:

Poniedziałek 7.30—14.00