13 listopada 2017 18:43 | Aktualności

„BAJKA W PODRÓŻY” - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

Ostatnimi czasy grupa przedszkolaków ze Szkoły Filialnej w Soczewce wyruszyła do krainy nieskończonej wyobraźni. A to wszystko za sprawą niezwykłej bajki. Bajki, która uwielbia podróżować. W ciągu 7 dni potrafi przemieszczać się do różnych województw i regionów. Posiada też niezwykłe właściwości, dzięki którym odwiedza przedszkolaków z całej Polski. Niebawem zawita do Soczewki. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać, gdyż mają setki pomysłów na powieści i opowiadania. Warto pomyśleć o wątku regionalnym, który jest niezwykle cenny dla danego obszaru. Dzieci już zaczęły czerpać inspiracje z różnych książek. Wykonały również  interesujące karty pracy, gdzie dorysowały dodatkowy motyw bajkowy, uzupełniający szablon. „Zaczytany smok z książką” okazał się nietuzinkowy i bardzo sympatyczny. Przedszkolaki wysłuchały także wstępu do „Bajki w podróży”. Teraz mogą do woli puszczać wodze fantazji. Zatem na pokład, wyruszamy w podróż.

p. Magdalena Krysiewicz