13 listopada 2017 18:57 | Aktualności

HEALTHY FOOD IS SO GOOD – ODŻYWIAM SIĘ ZDROWO I KOLOROWO – INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Od października w klasie I b i III b realizowana jest innowacja pedagogiczna „Healthy food is so good – odżywiam się zdrowo i kolorowo”. Inspiracją do wprowadzenia w roku szkolnym 2017/2018 innowacji pedagogicznej w klasach młodszych stały się spostrzeżenia dotyczące sposobu odżywiania się dzieci. Dzieci spożywają bardzo duże ilości słodyczy, chipsów, słodzonych napojów gazowanych, konserwowanych i barwionych chemicznie oraz innych małowartościowych, a niekiedy wręcz szkodliwych dla zdrowia produktów spożywczych. Znajomość zasad prawidłowego żywienia i ich przestrzeganie jest nieodzownym warunkiem zdrowia, prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego jak i umysłowego.

Zdobyta wiedza zostanie zastosowana w codziennym życiu, co wpłynie na poprawę kondycji zdrowotnej i eliminację złych nawyków żywieniowych.

Innowacja zakłada promocję zasad zdrowego odżywiania i produktów wartościowych dla organizmu. W ramach innowacji dzieci podczas zajęć języka angielskiego będą poznawały słownictwo związane z właściwym odżywianiem, rozwijały umiejętności językowe, dostarczały wiedzy na temat anglojęzycznych krajów a także poznawały ich życie codzienne, święta, tradycje i posiłki z tym związane.

Celem tej innowacji będzie dążenie do poszerzenia zakresu nauczania zintegrowanego o edukację lingwistyczną związaną ze zdrowym odżywianiem oraz rozpowszechnienia nauki języka angielskiego, tak aby język obcy stał się integralną częścią wielozmysłowego poznawania świata podczas dnia aktywności edukacyjnej dziecka, to jest logicznie spójnej, metodycznie zorganizowanej struktury, na którą składają się określone sytuacje dydaktyczne.

Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej podczas ostatnich zajęć z zakresu innowacji pedagogicznej pracowali w grupach. Starsi koledzy służyli pomocą młodszym. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu zachęcającego do spożywania zdrowych produktów. Powstały różnorodne i ciekawe prace.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Paulina Sadowska,

Anna Balczerska,