29 grudnia 2017 16:33 | Aktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE II EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO – CZYTELNICZEGO „KSIĄŻECZKO, OTWÓRZ SIĘ…”

Dnia 20 grudnia nastąpiło wyłonienie laureatów konkursu, mającego za główny cel promowanie idei czytelnictwa. Skierowany był on do uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Duninowie oraz Szkoły Filialnej w Soczewce. Geneza zmagań określała również rozwijanie umiejętności plastycznych w zakresie bajek i baśni opublikowanych w formie papierowej, jak i audiowizualnej. Ta druga forma obejmowała także bajki animowane i postaci w nich występujące. Adresatem tegorocznej oferty konkursu byli uczniowie kl. O-I  w pierwszej kategorii, zaś w drugiej uczniowie kl. II-III. Ci młodsi mieli za zadanie zilustrować dowolną techniką ulubioną bohaterkę/bohatera bajkowego/baśniowego. Uczniowie starsi dokonywali wyboru dowolnego wiersza Wandy Chotomskiej lub Marii Konopnickiej i ilustrowali go wybraną techniką, bądź układali rymowankę określającą hasło „Czytam ,bo lubię!”. Wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia. Jury wyłoniło następujących laureatów:

Tytuły prac w kategorii kl. 0-I: „Kopciuszek” , „Kot w butach” , „Kubuś Puchatek” ,

„Minionki” , „Strażak Sam” , „Troskliwe Misie” , Elsa i Olaf „Frozen” , „Atomówki” , „Psi Patrol” , „Piękna i Bestia” , „Pinokio”.

Tytuły prac w kategorii kl. II – III, twórczość M. Konopnickiej: „Bocian” , „Tęczowy duszek” , „Tęcza” , „Zła zima” , „Na jagody”.

Tytuły prac w kategorii kl. II – III, twórczość W. Chotomskiej: „Dwa barany”, „Kurczę blade”.

KL. 0-I.

I miejsca ex aequo

Małgorzata Buchner, kl. O C

Maja Pachniewska, kl. I  S F w Soczewce

II miejsca ex aequo

Zofia Salamądra, kl. O B

Franciszek Olszewski, kl. I B

III miejsca ex aequo

Julia Jakubkiewicz, kl. I B

Jakub Łuczak, kl.I B

Adam Paradowski, kl. 0 C

Alan Kalwasiński, kl. I B

Kl. II – III

Brajan Kowalski, kl. III B

Julia Balcerzak, kl. III B

III miejsca ex aequo

Lena Kruszewska, kl. III S F w Soczewce

Natalia Stawicka, kl. III B

Wyróżnienie

Alicja Ziemińska, kl. III B

Laureaci otrzymali m.in. artykuły papiernicze, wszyscy uczestnicy zaś dyplomy za udział oraz breloczki. Prace były bardzo staranne, pomysłowe i estetyczne. Nagrody ufundowała Pani Dyrektor. Gratulujemy.

Magdalena Krysiewicz