29 grudnia 2017 16:40 | Aktualności

JASEŁKA W SZKOLE FILIALNEJ W SOCZEWCE

Uczniowie Szkoły Filialnej w Soczewce, aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia wystawili 21 grudnia 2017r. Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze, trzej królowie i dzieci. Jasełka w wykonaniu uczniów kl. 0, I, III wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a swym pięknym występem dzieci podbiły serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i kolęd przypomniał wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Ewa Romańska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączyła się także Sekretarz Gminy pani Katarzyna Stawicka. Tradycyjnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Nie mogło też zabraknąć Świętego Mikołaja, który przyniósł dzieciom prezenty. Druga część uroczystości odbyła się przy wigilijnym stole. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

p. Jolanta Kacprzak, p. Marta Olszewska